Sunday, October 29, 2006

Referendum

Posle dugo vremena novi post. U medjuvremenu odslužen je vojni rok tako da više ime bloga ne odgovara realnosti. No medjutim, kao i mnoge stvari u ovoj zemlji(počev od, jos uvek, predloga ustava, znacemo za par sati) tako cu i ja da se pravim da je virtuelni svet iznad sveta realnosti. Ako se dovoljno jako potrudiš možeš da veliki broj ljudi ubediš da je istina ono što im kažeš a ne ono što zaista jeste. Tako ću i ja da vas držim u pogrešnom verovanju da je pisac ovih tekstova još uvek vojnik na civilnoj službi(ustvari, ovo je sve prevara, sve ovo što je napisano je izmišljeno,sve je plod mašte). Gledam Velikog brata pa sam malo potpao pod uticaj ovog eksperimenta nad ljudima. I cujem ovo:
"Imas 30 sekundi da zauvek napustis kucu" ili ce biti, sta? Ili ces da zauvek napustis ovaj svet, Majo(ove nedelje je ta guska ispala ( ovde bih jos nesto dodao, ali trenutno, zbog prirode mog posla, primenjujem autocenzuru))(preterao sam sa zagradama prim aut.) . Ubiće je veliki brat, roknuće je metkom u čelo. Razneće je eksplozivom kao pokojnog Mitu. Nestaće. Majo, ne izlazi na ta vrata. Seti se Švarcija. Glupača, izgleda da nije gledala Trkača . He, he, he . Ko ne uči od tatice Švarcija učiće fiziku kod bata Ćorlaje. Ili će da završi na malo boljem mestu, u paklu.
O, da

civilna sluzba

Sunday, May 14, 2006

Menjaza

Malo sam bio na netu pa se setih moga cheda, mog bloga( nije da volim rech cheda nego mi je valjda ta rec usla u usi, stvarno ne znam zasto ;-]). Pade mi na pamet da iskoristim ovaj blog za menjazu,pa ko ima neke duplikate moze u komentaru da ostavi brojeve ili da oni kojima fali jos nekoliko da ostave brojeve koje mu fale. Tako da imamo menjazu iz fotelje.

Monday, March 20, 2006

Takmicenje u B.K.N.M.P.

Otvaram takmicenje u jednom od najtrofejnijih srpskih sportova, igra se individualno, i takmice se i muskarci i zene. Cilj je da se zazovu natprirodne sile kao i da se publika sto vise zgrozi. Ziri ce da ceni umetnicki dojam, nivo osvetoljubivosti i pominjanje blize,dalje i ideoloske rodbine.Posle duzeg uvoda prepoznali ste da je rec o cuvenoj igri BACANJE KLETVE NA MRTVOG PREDSEDNIKA .
Ocekujem vase odgovore u komentarima, a najlucidnije ocekuju vredne nagrade(naravno, ne ocekujem da ste me ozbiljno shvatili za ovo poslednje, ali mozda se javi neki sponzor)

Thursday, February 23, 2006

Ran-go in action

Evo Veljo,uradio sam kako si mi rekao i jos jednom da te pohvalim za odlicno uhvacen trenutak ovekovecen na ovoj,vec antologijskoj fotki.Kao sto se kaze slika govori vise od hiljadu reci pa tako dzabe ovo sve moje pisanije po blogu kad dosad nisam napisao ekvivalent jednoj slici. Ali, evo sad tek mozete dobiti pravi dojam kako je biti u civilnoj sluzbi, to je, kao sto se vidi, samo znoj,krv, gvozdeni misici i gomila zgodnih zena koje zele samo jednu stvar . Tesko je rodjaci, ali "ne treba pitati sta otadzbina moze da uradi za tebe vec sta ti mozes da uradis za otadzbinu". He, he ,he bas sam se israo ali kad vidim ovu sliku dobijem inspiraciju.
Obecao sam Malom Ivi (sudeci prema poslednja dva njegova komentara izgleda mi da je malo uzrujan zbog sve cesce pojave kradje njegovog identiteta na ovom blogu,i zato molim da se prekine s istim jer ko zna sta je sve spreman Milosevic da uradi kad se iznervira ) da cu mu otkriti etimologiju njegovog nadimka: Mali je zbog svog vrlo malog flasha, samo 256 MB, za razliku od pravih muskaraca koji imaju duplo veci 512 MB.
Evo vam jedan link http://fizika.bsd-srbija.org/component/option,com_frontpage/Itemid,1/, imamo konkurs dajmiime.com pa mozete na forumu da ostavite predloge.

Tuesday, February 07, 2006

Osnovi atomske fizike

Mislio sam se da li samo da postavim komentar ili da pisem post, da u komentaru pripretim ovim pametnjakovicima i tako da pokazem da Vojska SCG ( doduse njen deo u civilnoj sluzbi) ne trpi sranja ni od koga . Ali presudila je cinjenica da ipak moram da drzim neki nivo, i da nije u redu da se mesham sa obicnim pukom, i na kraju krajeva kad vec imam moc da pisem blog bez cenzure sto da to ne iskoristim. Zaneo sam sa malo pa sam morao da primenim autocenzuru, i da izbrisem nekoliko recenica, ali evo vraca mi se tok misli.
Ne znam više šta sam hteo da ovim postom kažem (primetite da sam počeo da koristim yu font) ali eto, valjda sam samo želeo da popunim neku prazninu u sebi nastaloj samoizolacijom usled priprema za sutrašnji ispit. Ko bude čitao ovo sutra ujutru 8.02. od 9h-13h može da mi poželi sreću a i ne mora, ionako se od lepih želja niko nije leba najeo.

Thursday, January 26, 2006

Bozji oklop 1

Posle kontroverznog poslednjeg posta koji je, po broju komentara, prevazisao sve ostale, i nakon izjave Miletica na MSNu "popularan si ko britni spirs" odlucio sam da se povucem iz javnosti i da mi teme na blogu budu duhovno-kontemplacione prirode sto ce garantovano odbiti ljude da mi citaju moj blog [ako ovo budes citao Hansu Holcijusu naglasavam da mozes samo da prihvatis da ... blog]. Jos jednom upozoravam da u redovima koji slede nema traceva,prozivki i pikanterija iz zivota nasih prijatelja, poznatih licnosti i kombinaciji ove dve kategorije, i ocekujem da ce i komentari biti bez istih.
Ovim otvaram jednu teolosku raspravu. Povezi ova dva slucaja ( primenjujem case-studies metodu).
Slucaj1. Danas sam prolazeci Platoom zacuo jednu recenicu u razgovoru dva mladica, pretpostavljam da su studenti istorije. Recenica je sledeca: "Bog ih je kaznio zbog toga sto mrze Srbe" misleci pri tome na nesrecu u Crnoj Gori.
Slucaj2. Cuvena recenica generala papske vojske prilikom gusenja pobune jeretika u jednom italijanskom gradu u Srednjem veku. Na pitanje svog pretpostavljenog sta da se radi sa stanovnistvom tog grada, kako da provere ko je jeretik a ko nije, general je rekao "Pobi ih sve a Bog ce da vidi ko je gresnik a ko nije"

Wednesday, January 11, 2006

Umesto naslova

Kako dugo nisam osvezio svoj vojni dnevniku, a dosadasnji postovi su naisli na neocekivan prijem kod publike (imam cak 4 komentara! ;-), izgleda da je moj blog poput "Kurira" - smece a citaju ga svi*)
[kad vidis zvezdicu * pogledas dole i vidis fusnotu]
imam obavezu prema vama, verni moji citaoci, jer ste vi to od mene trazili, da nastavim dalje sa svojim blogovanjem. Ovaj post je i krsenje i military rool-a** broj 257, koje kaze: Blog se pise samo u prostorijama objekta ustanove u kojoj se vrsi civilna sluzba, jer ja pisem ovaj post u toplini svoga doma. Ali kao sto svi pravnici znaju, pravila postoje da bi se krsila, u suprotnom ne bi postojala potreba za advokatima i svet bi bio jedno prelepo mesto za zivot ( ko je shvatio do sada odakle sam ukrao ovu ideju nek sebi upise 5 bambija a ostali nek pitaju ove koji znaju, a ti bambi upisi sebi 69-ku sa crnk.. ovaj afro-amerikankom)
S obzirom da sad vi ocekujete opis jednog obicnog radnog dana jednog obicnog vojnika na jednoj obicnoj civilnoj sluzbi u j.o. drzavnoj ustanovi zelja vam se neca ispuniti jer ovaj dan je bio sve samo ne obican.
1) Uspavao sam se, i sto mi se po prvi put u zivotu desilo, ne mogu da se setim da mi je mobilni(k)-budilnik zvonio a ja ga iskljucio
2) Dobio sam od profesora Purica sledeci dan slobodan, i taman sam krenuo kuci ( bilo je vec 12 i nesto, pravo vreme da se zakiferi) kad eto ga jedan asistent sa recima :" E, odlicno da si tu, sad mozes da ides po ventile u Tehnogas".
3) Naravno, krenuh ja po te ventile, znajuci samo da treba da sidjem posle Banjice i VMA, i to je tu negde. Izasao sam na pravom mestu i krenuo uz neki potok/kanalizaciju i nastavio putem do neke portirnice gde me je portir docekao s recima : "Ej ti, dodji vamo, znas da te posmatram na kameri jos od kad si usao sa te strane.Jer znas ti da se ulazi na ovaj ulaz". Na moj odgovor da sam ja ovde prvi put i da stvarno nemam pojma kako da udjem na taj ulaz, samo me je upitao za prezime, upisao Djorluka, i broj licne karte, i posle toga smo uspostavili odnos zasnovan na poverenju i uputio me vrlo precizno do trazenog D.B.-a. Ali tajD.B. mi je, kasnije cu shvatiti ,natovario bedu na vrat, jer zbog njegovog preteranog poverenja u ljude ja sad opet moram da idem do Tehnogasa.
Tu prekidam ovaj post jer moram da spavam, a i mislim da me mrzi vise da pisem.
*ovo ne znaci favorizovanje Kurira u odnosu na Pres,niti obrnuto
**izvinjavam se sto ubacujem engleske izraze u srpski tekst, potrudicu se da to izbegnem ( P. Lukovicu I'm sorry)
***citaj: pod jedan